OOTD: Petrocelli inspired outfit

Vă mulțumesc tuturor pentru gândurile bune și pentru vorbele de încurajare. Cățelul dă semne că se simte ceva mai bine și sper să nu mai fie vreodată în starea de zilele trecute.

încerc să mă adun și eu, am plâns foarte mult zilele astea și pe cuvânt că arăt ca un zombie. Mă rog, nu chiar ca un zombie, că au și ăia mândria lor, zău așa.

Eu, în plus față de specia horror anterior menționată, am niște cearcăne de dimensiunea continentului asiatic și ochii injectați. La acestea se adaugă și urmele rămase după erupția numărul doi post tratament Retin-A și Brevoxyl. Dar există și o parte bună: oricum n-am tragere să-l laspe tetelu’ bolnav singur acasă și, deci, slabe speranțe să ies pe undeva azi și să sperii cetățenii rămași prin București.

Și acum, gata cu smiorcăiala, păi ce e aici, cabinet pisicologic :)? Acum o săptămână sau cam așa, am cules de pe un blog o cămașă Joop!, frumoasă foc. Și, cum a tot plouat, tot săptămâna trecută am și purtat-o.

 

Pantalonii cu model pied de coq  sunt culeși, acum un an, de la Mini Prix și cred că au costat 10 lei sau cam așa. îmi plac pentru că-s evazați și-mi amintesc de ținutele din Petrocelli sau Charlie’s Angels.

Am purtat / I wore:

Cămașă/Shirt: Joop!
Tricou/T-shirt: Bershka
Pantaloni/Pants: Mini Prix
Pantofi/Shoes: Wagoneer
Geantă/Bag: H&M
Accesorii/Accessories: brățară Mini Prix, inel Wholesale / Mini Prix leather bracelet, Wholesale ring

Kisses, hugs și clipe fericite!

☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀

19 comentarii

  1. imi plac mult pantalonii! te puup

  2. Chiar sunt super pantalonii!
    Sper sa fie bine cutu tau, iti inteleg tristetea! :(

  3. Foarte misto pantalonii si geanta, imi pare cam cunoscuta, dar nu stiu de unde. :D Sper sa fie bine cu cutu tau, don’t be sad :(

    • Multumesc :D Si incerc sa-mi revin, sunt praf cu nervii, m-a debusolat experienta si mai ales ca a trebuit sa-l vad cum se chinuieste :( E putintel mai bine si sper sa isi revina.

  4. super outfit! mai ales pantalonii…dar si camasa,mi-ar placea sa gasesc si eu una care sa mi se potriveasca atat de perfect! :)
    sper sa se faca bine cutu’ tau! :*

    • Multumesc tare mult. Culmea e ca, daca-mi cautam in magazine, nu gaseam sigur sa-mi vina asa. Cutu e putintel mai bine si sper sa isi revina. Multumesc din suflet de gandurile bune. Te pup!

  5. Nah, ca iar imi place cum te-ai imbracat! Te imbratisez cu drag! Si pe Lupu :*

  6. Ma bucur ca e mai bine cutulache :)

  7. Ce ma bucur ca Lupu se simte mai bine!
    Tinuta zau ca ma duce cu gandul la Charlie’s Angels si deja mi te imaginez pe acolo, prin serial. :))
    Si eu am niste pantaloni de genul si ma tot gandeam cum sa-i asortez. Uite ca am gasit la tine o idee! Pupici!

    • Mie-mi zici, parca mi s-a luat o piatra de pe inima. Mai avem ceva de tras, un tratament destul de lungut, dar sper sa-i faca mult bine. Altfel, ma bucur ca-ti plac pantalonii si multumesc de compliment, eu ii ador pe ingeri, mi se par atat de feminine si delicate :) Te pup si o zi frumoasa :*

  8. Buna.te pup.ma bucur ca se simte mai bine.insanatosire grabnica<3.imi plac tinutele tale bv.pop

  9. m-am indragostit iremediabil de pantalonii tai :X

Adaugă un comentariu

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii! Adresa de email nu va fi publicată.